Den, kdy zemřeli Bonnie a Clyde
Příběh začal, když bylo Bonnie 19 let a prakticky na první pohled se do sebe zamilovali. Ani jí nevadilo, že měl za sebou polepšovnu, několik krádeží a loupežná přepadení. Jemu zase nevadilo, že byla vdaná a naopak ze slušné rodiny.
Překazil jim to ale Clydův nástup do vězení, kam odcházel jako zloděj a vyšel z něj jako vrah svého spoluvězně. A to už po dvou letech. V tu chvíli začala jejich divoká jízda, kde nechyběly zbraně, peníze a krev. Taktika byla jednoduchá. Vykrást obchod nebo banku u hranic a v ukradeném autě, nejčastěji právě Fordu, přejet do jiného státu, aby na ně nemohla policie. A pokud jim někdo zkřížil cestu, jednoduše ho zastřelili.
Jednou si jejich gangu ale všimli místní. Připadali jim podezřelý a tak je jela policie prověřit. Znova se střílelo. Dva policisté zemřeli a gang uprchl. V domě ale zůstali nějaké zbraně a hlavně fotky, které otiskly ve všech novinách s vypsanou odměnou. Ale Američané si je tak nějak oblíbili. Považovali je za novodobé Robiny Hoody, následovaly ale další odhalení. A z gangů zůstali jen náš pár, Bonnie a clyde.
Nakonec se jim osudným stalo to, že pomohli k útěku několika vězňům. Otec jednoho ze zločinců je udal, ve snaze získat pro svého syna, nového člena, nižší trest. Právě u něj pár zastavil v domnění, že má ten cizí člověk porouchané auto a potřebuje pomoct. Policie a agenti FBI ale na nic nečekali a celkem padlo 217 výstřelů. Bonnie a Clyde samozřejmě nepřežili. Tak skončil jeden nejznámějších příběhů o lásce, nenávisti systému, za které zaplatilo životy 15 lidí, a loupežných přepadení za pouhých v přepočtu 30 000 korun.
Svět podle Samiry si můžete zpětně kdykoliv poslechnout v podcastech Rádia BLANÍK